Bolu Mangal Keyfi

köfteEğer her çocuk köfte-makarna ikilisini sever tezi doğruysa, sanırım dev bir çocuğum!

Ankara'daki tüm köftecileri tavaf etmek gibi bir huyum olduğu için arkadaşlarımdan sıkça duymaya başladığım Bolu Mangal Keyfi'ne gitmemek gibi bir durum söz konusu dahi olamazdı!

Aslında, taş yerinde ağırdır sözüne çok inandığımdan olsa gerek bir yerin adını başka bir yerde kullanarak iş yapan açıkgözlerden pek hoşlanmam. Ankara'da "Taksim" diye ıslak hamburgerci, "Tokyo" diye sushici ya da ne bileyim "Bodrum" adını kullanarak lokmacı açmak bana mantıklı gelmiyor. Tamam, müşteri korelasyon kuracak ama ucuz duruyor işte...

Bolu Mangal KeyfiNeyse, uzun sözün kısası, eğer arkadaşlarımdan buraya git diye bir tavsiye gelmeseydi sırf adından dolayı es geçerdim sanırım.

Bolu Mangal Keyfi, adı üzerinde mangal ağırlıklı menüsü olan bir restorant. Sade bir dekor eşliğinde köfte, biftek başta olmak üzere mangal yemekleri sunuyorlar.

Köftesi ne çok iyi ne de kötü. Güzel bir orta ayar tutturmuşlar. Et kalitesi o fiyata oldukça güzel. Sadece, bazı günlerde biraz yağlı gelebiliyor köfte.

Çalışanlar güler yüzlü. Ancak, özellikle öğle ve akşam yemeği saatlerinde çok kalabalık olduğunda çalışanların çıldırmak üzere oldukları her halinde belli. Üstelik, ustalarıyla da konuştum anormal mesai saatleriyle çalışmaya mecbur bırakılıyorlarmış. Eğer işletmecileri uzun soluklu bir başarı yakalamak istiyorlarsa çalışanların aşırı yorulmamasına özen göstermeleri lazım. Yoksa bu yorgunluk mutlaka müşteriye hem de olumsuz olarak yansır.

Unutmadan, Bolu Mangal Keyfi oldukça ucuz! Fiyat-kalite olarak kıyaslarsanız gerçekten de çok iyi bir alternatif.

Ceyhun Atif Kansu Caddesi
No: 72 Balgat, Ankara
312 - 287 6 622 - 285 2 277

Ankara Mahpusu'nun notu: 7/10

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !