Music Challenge - Facebook Oyunu

Music Challenge - Facebook Oyunu
Facebook oyunları konusundaki direncimi yakan isim Emrah oldu!
Peşi sıra gönderdiği oyunlardan bazıları gerçekten de çok zevkli.

Farm Ville'den sonraki favorim dün akşam deliler gibi oynadığımız Music Challenge oldu.

MetroGames tarafından yapılmış oyun, oldukça basit bir mantığa dayanıyor: Rastgele bir şarkının ilk beş altı saniyesini dinleyip 6 seçenek arasından parçanın adını bilmeniz gerekiyor.

Verilen sürede ne kadar çok parça bilirseniz o kadar fazla puan topluyorsunuz. Ayrıca, 3, 5 veya 10 soruya üst üste doğru yanıtlar verdiğinizde doğru bildiğiniz parçaları seslendirenleri bilmeniz gereken bonus bölümlerini de oynayabiliyorsunuz.
Tabii bu da ekstra puan kazanma şansı demek...

Music Challenge İpuçları
Music Challenge'da daha çok puan toplama hırsıyla yanıp tutuşuyorsanız aşağıdaki tiyolara göz atabilirsiniz... Tabii daha azimliyseniz Music Challenge'da çalan parçaları tek tek ezberleme yoluna da gidebilirsiniz! :-))

- Şarkıyı ne kadar çabuk bilirseniz, alacağınız puan da o kadar fazla olacağından mümkün olduğunca ilk melodilerden şarkıyı çıkartmaya bakın. Zaten toplam süreniz de sadece 60 saniye!

- Eğer şarkıyı ilk melodilerden çıkartamadıysanız sözleri dinleyerek seçenekler arasında benzer bir parça olup olmadığına bakın...

- Eğer ne melodiden ne de şarkı sözünden bir şeyler çıkartamıyorsanız, yapacağınız en iyi şey parça ismi ile müzik türü arasında bir ilişki çıkartmaya çalışmak. Örneğin, bir rap şarkısının adı ile romantik bir parçanınki pek benzer olmuyor.

- Eğer, bu tavsiyelerin hiçbiri işe yaramıyorsa, gerisi şansa kalmış! :-) Zamanla yanlış seçenekler bir bir elendiği için size göre şansınızı deneyin ve atın!

Bu arada, MetroGames işin uyanıklığını da bulmuş... Sorulan şarkıları satın alma opsiyonunu da eklemişler.

Hip Hop'tan Rock'a, Blues'e kadar pek çok farklı türden parçaların yer aldığı oyun müzik bilginizi ve kulağınızı test etmek için süper fırsat! :)
Hele üç, dört kişi bilgisayarın başına geçip de ekip olarak oynamak daha da zevkli oluyor, hararetle tavsiye ederim!!!

Music Challenge Facebook Oyununa Ulaşmak için Tıklayın

Ankara Mahpusu
'nun notu: 8/10

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !